ماه رمضان ماه مهمانی خدا

ماه رمضان همراه با شهرزادبال

ماه رمضان ماه مهمانی خدا که بیشتر مسلمانان سرتاسر جهان در این ماه از سپیده دم تا شامگاه، با روزه داری به عبادت پروردگار خود می پردازند. در این ماه پر برکت ،مهربانترین مهربان ، برکت و رحمت خویش  را برای مهمان های این ماه بر سفره بیکران خویش گسترده است. و درهای آمرزش و لطف حق برای مهمانان همیشه مشتاق گشوده شده است.

شهر رمضان تنها ماهی است که در قرآن بصورت مستقیم آمده است. رسول خدا از ماه مبارک رمضان به ماه صبر که پاداش این صبر بهشت خدا یاد کرده است. ماهی که روزی بندگان مؤمن افزون می‌شود،ایشان میفرمایند: پاداش کس که که در این ماه مؤمنی را افطار دهد، برابر با آزادکردن بنده است.

در این ایام کتاب های آسمانی  قرآن کریم، انجیل، تورات، صُحُف و زبور  نازل شده‌اند که آن را از مصادیق بهار کتب آسمانی میدانند. آداب و رسوم وحال و هوای ماه رمضان در جوامع مسلمان متنوع و گسترده است،کمک به نظافت مساجد، و اماکن مذهبی ،تهیه مایحتاج و مواد غذایی برای نیازمندان و افطاری به اقوام و نیازمندان و .. از رسوم همیشگی مشتاقات روزه دار بوده است.

روزه داری همیشه با آداب خاصی همراه بوده است، مردم با چراغانی و جشن شروع این ماه را به یکدیگر نوید میدهند  وبا تلاوت قرآن بصورت روزانه در مساجد (ختم قرآن در طول یک ماه)  و برگزاری احیا در گرامیداشت شبهای گرانبهای قدر ،که خداوند نزول قرآن را در این شب ها مقدر فرموده است این آداب و رسوم را زنده نگه میدارند.

سفره های همیشه رنگین افطار و سحر که شامل خرما، زولبیا بامیه، شیرینی‌های محلی و غذاهایی مانند انواع آش‌ها، شله‌زرد و شیربرنج  در آن مهمانان از آن استفاد می کنند.

هتل چهار ستاره پیروزی اصفهان میزبان شما عزیزان روزه دار و همچنین پذیرای افطاری های خانوادگی بصورت تکی و گروهی با منوی باز و انتخابی در هنگام سحر و افطاری میباشد.

برای مشاهده منوی رستوران هتل پیروزی بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

خوش آمدید به پروتابل فروش تور، بلیت و کلیه خدمات گردشگری شهرزادبال

گروه پشتیبانی شهرزادبال همراه شما مهمانان عزیز تا پایان سفرتان خواهد بود.